Teenused

Jaga ja tee oma sõbrad õnnelikuks!

Õhksoojuspumpade ja kliimaseadmete hooldus

Seadmete mitte hooldamine võib kaasa tuua suurenenud elektri tarbimise, seadme rikke või sootuks tuleohu.

Õhksoojuspump on meil laialt levinud kliimaseade mille tähtsus kasvab jõudsalt. Kahjuks on laialt levinud arusaam, et seade hooldust ei vaja, sest kindlasti pole kliimaseadmed hooldevabad.
On oluline teada, et kogu ruumides olev sisekliima käib läbi kliimaseadme ja seadmesse ladestunud hallitus, bakterid ja mustus on need, mis kujundavad teie sisekliimat.

Kliimaseadmete tõhusust on kohati väga raske hinnata, kuna seadme efektiivsus kahaneb tasapisi ja elektrienergia tarbimine järjest suureneb.
Kütteperioodil kasvavad arved, ning  on keeruline hoomata õhksoojuspumba osatähtsust elektrienergia  tarbimisel.
Igakuised elektriarved 5-30 % võrra suurenenult võivad hajuda tavapäraste küttearvete näol.
Viie kuni kümne aastaga ühe uue õhksoojuspumba maksumus elektri arvete näol ära maksta pole sugugi üllatav.

Tänapäevane trend on energia säästmine ja mugavustaseme parandamine. Kliimaseadmed on tõstnud meie mugavuse taset oluliselt. Enam ei ole vaja igal õhtul kütta ahju või pliiti, sest kliimaseade hoiab meie ruumid soojana.
Võrreldes teiste küttelahendustega saab  kliimaseadmeid paigaldada üsna väikeste kuludega.

Uuemaid kliimaseadmeid on võimalik juhtida interneti teel ja ümberseadistada vastavalt vajadusele. Kliimaseadme miinuseks on see, et elektrikatkestused ja pinge kõikumised võivad seadme rikkuda, samuti ei toimu elektrikatkestuse ajal kütmist/jahutamist.

Õhksoojuspumba põhjalik hooldus sisaldab

Ainult soojusvaheti keemilisest pesust ei piisa, oluline on pesta ventilaator ja õhukanalid. Kui ventilaator jääb puhastamata võib ajapikku kogunenud tolm eemalduda ventilaatorilt ja viia ventilaatori  tasakaalust välja ja see omakorda rikub seadme puksid ja laagrid. Seade töötab suurenenud müratasemega ja vibratsiooniga. Ideaalne pelgupaik bakteritele!

Õhukanalite ja ventilaatori pesu

Ainult soojusvaheti keemilisest pesust ei piisa, oluline on pesta ventilaator ja õhukanalid. Kogunenud tolm võib viia ventilaatori tasakaalust välja, seade töötab suurenenud müratasemega ja vibratsiooniga.

Tolmufiltreid peab puhastama vastavalt vajadusele, vahel isegi iga nädal.

Tolmufiltrite puhastamine

Tolmufiltreid peab puhastama vastavalt vajadusele, vahel isegi iga nädal.

Soojusvaheti puhastus

Soojusvaheti tihedad lamellid koguvad tolmu ja mustuse enda vahele, ei lase seadmest soojal eralduda ning piiravad õhuliikumist. Puhastatud soojusvati eraldab meeldivat sooja õhku.

Kliimaseadmete hooldamisel tuleb silmas pidada

Suitsetamine

 

Eluruumides suitsetamine rikub kliimaseadme väga kiiresti ja seda on väga raske puhastada. Plastikust detailidele jääb külge kollane ja kleepuv ollus. Soojusvahetit tuleb keemiliselt leotada mitu korda, et saada  soovitud tulemus. Sama nähtus esineb ka suurköökides. On juhuseid, kus on mõistlikum seade välja vahetada.

Kondensatsioonivesi

 

Kondensatsioonivee äravoolukanalid peavad olema puhtad, putukad ja mustus ummistavad äravoolukanalid. Vältimaks kanalite ummistumist kasutaga õhksoojuspumpa jahutusena paaril kolmel korral aastas, et uhtuda kanalid puhtaks. Vahel sellest ei piisa ning kanalid ummistuvad siiski.  Kanaleid võib puhastada või tõsisema ummistumise korral, vahetada välja.

Remont

 

 

Remondi või muu tolmusema töö käigus tuleb kindlasti lülitada välja kõik kliimaseadmed, sest hiljem võib seadme puhastus minna kulukaks.

Soovitame katta kogu väljalülitatud seadme kilega, et vältida tolmu sattumist seadmesse.

Närilised

 

Närilised tungivad hoonetesse kõikvõimalikke avade ja aukude kaudu.  Õhksoojuspumbas pesitsev näriline võib põhjustada palju pahandust, alustades roojamisest, millest lehkab ebameeldivat lõhna, kuni kaablite närimeseni. Korraline hooldus aitab probleemi vältida.

Väliselt heas seisus

 

 

Vahel on seadmed väliselt väga puhtad ja korralikult, kuid mõistlik oleks kord kolme aasta tagant seadmeid siiski hooldada. Seadme korpuste all on kohad kuhu kohe ei näe ja tegelikult pole võimalik hinnata seadme puhtust. Eemaldades seadme korpused, näeme tegelikku seisukorda seadmes. Väga oluline on hoida puhtana elektriühendused, et vältida tuleohtu.

Gaasitorude isolatsioon

Torude isolatsiooni kipuvad linnud nokkima, mille tagajärjel on suur soojakadu.  Oluline on vaadata torude seisukorda, mis ei ole kaetud karbikutega.  Torusid võib teipida spetsiaalse teibiga või osta poest isolatsiooni toru.

Keerukaks võib teha olukorra kui välimine seade on paigaldatud väga kõrgele ja ligipääs puudub, pole erand kui on vaja kasutada eritehnikat, et ulatuda seadmeni.
Seadmeid paigaldades tuleks mõelda hilisemale hooldusele kuidas seda teostada.